Książka "Niezbędnik Diagnosty SKP"

W części I i II zostały ujęte w wersji ujednoliconej przepisy prawne wymagane i zalecane w stacji kontroli pojazdów. Natomiast część III tej książki zawiera materiały pomocnicze dla kandydatów i diagnostów SKP które mogą również być pomocne pracowników wydziałów komunikacji . Zostały tutaj omówione tzw. „trudne zagadnienia” związane z specyfiką wykonywania badan technicznych. 

okladka

Ciekawym elementem są praktyczne narzędzia służące pomocą w wykonywaniu badań technicznych jak grafiki dot. oświetlenia ,ustalania mas i nacisków , szczegółowe procedury badan pojazdów ADR i zabytkowych , rozkodowywania nr VIN czy ustalaniu roku produkcji pojazdu. Marzeniem byłoby, gdyby wszystkie warunki techniczne pojazdów umiejscowione były w jednym akcie prawnym. Podstawowym przepisem jest rozporządzenie o warunkach technicznych jednakże by ułatwić diagnostom samochodowym podejmowanie decyzji przy wykonywaniu badań technicznych pojazdów a także urzędnikom podczas oceny pracy diagnostów wydano ten o to niezbędnik. Zawarte są w nim warunki techniczne dla szczególnych specyficznych pojazdów wydane w rożnych przepisach, o których diagnoście mogło by nie przyjść do głowy by ich szukać. Pierwsze wydanie jest dostępne od 2012 roku a zmiany w przepisach prawnych dotyczące badań technicznych są na bieżąco aktualizowane przez wydawcę w kolejnych wydaniach. Książka pt „Niezbędnik diagnosty SKP” zawiera 540 stron formatu A4 w tym 37 stron w kolorze.

Wydawcą książki jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Ośrodek Rzeczoznawstwa i Szkoleń SIMP - AUTOMEX , który od 15 lat prowadzi szkolenia diagnostów SKP.

Adres i dane kontaktowe wydawcy:
ul. Tarnowska 167
33-131 Tarnów – Łęg Tarnowski, 
tel.14 645 11 55 , fax 14 645 00 42,
kom 504 972 374
www.simp.edu.pl, pgebis@simp-automex.pl

Formularz zamówienia książki.